Градоначалникот Ангов со Здружението на пензионери, донираа помош и пакети на стари и изнемоштени лица во општината

2589

Првиот човек на општина Дојран Анго Ангов  заедно со членови на Здружението на пензионери од ова општина, беа во посета на пензионери на кои им треба помош но и семејства од социјален ризик за да им донираат новогодишни пакети и помош за престојните новогодишно божиќни празници.

Беа посетени околу 20 тина пензионери и стари и изнемоштени лица во Фурка  Црничани Николич и останатите населени места, при што од Здружението на пензионери добиваа пакети со прехрамбени артикли а градоначалникот Ангов донираше парични средства од својата градоначалничка плата за сите нив.

Иницијатива биле взаемна и на пензионерите од Дојран и на градоначалникот Анго Ангов се со цел да им се помогне на старите и изнемоштени лица и семејства кои во пресрет на престојните новогодишни и божиќни празници им треба помош. Паралелно апелираа и до сите луѓе институции да бидат хумани и да подадат рака во деновите кои треба да бидат исполнети со љубов, благосостојба и хармонија

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.