Горан маестрално ја отпеа ,,Не дирај моју љубав’’ на концерт во Хрватска а на гитара го следеше авторот Винко Барчот (видео)

2262

По повод десетгодишниот јубилеј на музичката група ,,Гета’’,  викендов во Оребиќ Хрватска се одржа концерт на кој учествуваа и Ленче и Горан Кукиќ, каде со своите интерпретации уште еднаш ги освоија срцата на хрватската публика. Станува збор за концерт на кој беа  присутни повеќе женски музички групи а меѓу учесниците беа и Мери Цетиниќ и Марко Жигмановиќ.

На концертот беше присутен и Внико Барчот композиорот на песната ,,Не дирај моју љубав’’ кој при настапот на Горан на овој хит го следеше со гитара што наиде на овации кај присутните во концертната сала во Обелиќ

,, Спортската сала беше преполна и можам да се пофалам дека тоа беше концерт за паметење. Публиката беше воодушевена од музичката програма што ја понудивме Марко, Ленче и јас. Чест ни беше на сцената да бидеме со Мери Цетиниќ една од најпопуларните хрватски изведувачи на далматинските шансони но и со Винко Барчот чија песна пеевме на шоуто,, Никогаш не е доцна’’ , изјави за Гранд онлајн Горан Кукиќ.

Инаку Ленче и Горан на својот настап ги отпеа песните ,,Јовано Јованке’’ а Ленче ја разнежи и распеа публиката со ,,Потсети ме шта то беше љубав’’ а Горан продолжи во ист стил, за да на крај од коцнертот  ја отпее ,,Не дирај моју љубав’’. Настапот на Ленче и Горан во 55 минута од видеото…..

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.