Голем број делегации и гости пристигнаа во Радовиш за престојната ,,Самун ем татлија” (ФОТО)

484

Во очи на годинашнава ,,Самун ем татлија”, голем број на делегации и гости пристигнаа во општина Радовиш која има воспоставено соработка во изминатиот период. Градоначалникот на Радовиш Ацо Ристов имаше прием на дел од делегациите кои се гости  по повод манифестацијата „Самун ем Татлија“ при што беше искористена можноста за продлабочување на соработката на повеќе полиња. Ристов имаше прием и на првиот човек на Трајал Корпорацијата Милош Ненезич заедно со директорот на Детонит, Мирослав Николиќ

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.