Во Радовиш од утре Шестоноемвриски турнир во мал фудбал со награден фонд од 190 илјади денари

464

Од утре во салата на СРЦ 25 ти мај во Радовиш а по повод престојниот патронен празник на градот ќе се одржи  Шесоноемвриски турнир во мал фудбал. Станува збор за турнир под покровителство на градоначалникто на општина Радовиш Ацо Ристов  кој ќе се одржува до 5 ти ноември кога се закажани и финалните натпревари

28.10.2022 – Петок 18:30 час. – Утврдување на групи и распоред
29.10.2022 – Сабота 18:00 час. – Почеток на натпреварите
05.11.2022 – Сабота 20:00 час. – Финални натпревари

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.