Во понеделник струмичките учители ќе пеат и играат ,,Големи уметници на голема сцена’’ во Центарот на Култура

2525

По повод празникот на Струмица ,,Св 15 Тивериополски Свештеномаченици’’ во понеделник на 9 декември во Центарот за култура ,,Антон Панов’’ просветните работници од струмичките основни и средни училишта ќе ја реализираат манифестацијата во која лично тие ќе бидат во улога пејачи на сцена.

Како што е најавено наставници и професори од струмичките училишта во понеделник со почеток во 20 часот под мотото ,,Големи уметници на голема сцена’’ ќе пеат и играт за сите што ќе бидат присутни во Центарот за култура во чест на денот на заштитниците на Струмица.

Влезот е слободен.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.