Во подрум на зграда во изградба во Валандово, пронајден починат маж

4172

37 годишен жител на Валандово синоќа бил пронајден во подрумски простории во зграда во изградба на улицата ,,Маршал Тито,, во Валандово, соопшти МВР. Лекар од итната медицинска помош ја констатирал смртта а по наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција

,,На 31.07.2022 во 19.25 часот во ОВР Валандово било пријавено дека во подрумски простории во зграда во изградба на ул.„Маршал Тито“ во Валандово бил пронајден починат Д.М.(37) од Валандово. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција. Увид на местото извршила екипа на ОВР Валандово,, стои во информацијата на МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.