Во кумановскo приведен струмичанец – во возилото кое го управувал пронајдени 7 мигранти

243

На 19.09.2022 oколу 16.15 часот во населба Долно Којнаре, кумановско, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.Ш.(20) од Струмица.

При контрола на патничко возило „форд фокус“, со бугарска национална ознака, кое го управувал, биле пронајдени седум лица мигранти од Сирија.

По документирање на случајот против возачот ќе биде поднесен соодветен поднесок, а лицата мигранти ќе бидат пренесени во прифатно-транзитен центар.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.