Во Конче од семеен двор одземени огревни дрва – газдата немал документи за нив

1681

На 05.10.2022, при преземање на мерки и активности, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш во дворното место на М.И.(54) во село Конче, пронашле огревни дрва за кои сопственикот не поседувал соодветна документација, соопшти полицијата.

Од вработени во Шумска полиција Радовиш дрвата биле одземени и пренесени во кругот на Јавното претпријатие „Национални шуми“, подружница Плачковица – Радовиш, а по целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.