Во валандовско и радовишко казнети 46 возачи за брзо возење

757

Во текот на вчерашниот дена полицијата во Радовиш и Валандово организираа акциска контрола за откривање на возачи кои управувале моторни возила со брзина поголема од дозволената.  Како што информираше СВР Струмица контролата била вчера во претпладневните часови во периодот од 7 до 14 часот при што казнети се 46 возачи кои не се придржувале кон пропишаната брзина на патиштата и улиците во радовишко и валандовско каде ги покрива ОВР Радовиш и ОВР Валандово

,,Биле констатирани 46 прекршувања на брзината, од кои 29 на подрачје на Радовиш и 17 на подрачје на Валандово. Сите констатирани прекршоци биле соодветно санкционирани,, соопшти СВР Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.