Во Валандово приведен жител од струмичко Костурино кој физички нападнал полицаец

807

Синоќа во парк во Валандово, полициски службеници лишиле од слобода жител од населеното место Костурино кој агресивно се однесувал кон полицајци кои извршувале службени дејствија аеден бил физички нападнат, соопшти МВР. По целосното документирање на настанот против лицето од Костурино ќе ибде поднесена соодветна пријава

,,На 17.11.2021 во парк во Валандово, полициски службеници од Полициска станица Валандово го лишиле од слобода Љ.Б.(46) од с.Костурино, затоа што околу 19.05 часот агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија, при што физички нападнал еден од нив. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.,, информира МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.