Во близина на железничката кај Миравци, товарен воз удрил и усмртил 30 овци

528

Во Полициската станица Гевгелија вчера околу 16.00 часот било пријавено дека во близина на Железничка станица Миравци, товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија – Скопје удрил во стадо овци, при што биле усмртени околу 30 овци, информираат од МВР.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Гевгелија.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.