Во близина на бензиска во Радовиш откриени 17 мигранти од Пакистан и Кашмир

1438

Утрово на влезот во Радовиш откриени се 17 мигранти од Пакистан и Кашмир. Мигрантите биле откриени во непосредна близина на бензинска станица соопшти МВР

,,На 06.08.2020 во 01.50 часот на бул.„Александар Македонски“, во близина на бензинска пумпа во Радовиш, полициски службеници од Полициска станица Радовиш пронашле 17 мигранти, од кои 13 од Пакистан и 4 од Кашмир.Лицата се предадени за понатамошна постапка на полициски службеници од Полициска станица за гранична контрола и граничен надзор Ново Село’’ стои во соопштението на МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.