Возач на патничко возила тешко повреден откако излетал и се превртел на патот кон Прдејци гевгелиско

5609
Синоќа околу 20.15 часот на регионален пат 1102, од населеното место Смоквица кон населеното место Прдејци – општина Гевгелија се случила сообраќајка во која едно лице се здобило со потешки повреди, информираше МВР.  Сообраќајката се случила во близина на мостот на река Зујца каде 51 годишен жител од Скопје управувајки патничко моторно возило излетал и се превртел на коловозот.
Синоќа околу 20.15 часот на регионален пат 1102, од населеното место Смоквица кон населеното место Прдејци – општина Гевгелија се случила сообраќајка во која едно лице се здобило со потешки повреди, информираше МВР.  Сообраќајката се случила во близина на мостот на река Зујца каде 51 годишен жител од Скопје управувајки патничко моторно возило излетал и се превртел на коловозот.
,,На 02.04.2020 во 20.15 часот на регионален пат 1102, од с.Смоквица кон с.Прдејци, општина Гевгелија, во близина на мостот на река Зујца К.К.(51) од Скопје, управувајќи патничко возило „алфа ромео“, со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото, по што тоа се превртело на коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот, кој е пренесен во Медицински центар Гевгелија, а увид на местото на незгодата извршила екипа на Полициска станица Гевгелија,, стои во информацијата на МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.