Владо Милев најдобар спортист на Струмица за 2022 – Ивана Николова втора, Тинче Недева трета

479

Капитенот на ОК „Струмица 47@72“  Владо Милев ја освои титулата најдобар спортист на Општина Струмица за 2022 година. Признанието е резултат на фактот што тој како предводник на одбојкарскиот тим ја освои Шампионската и КУП титулата на Македонија а настапуваа и во Лигата на Шампиони и Купот на ЦЕВ. Тој од жирито доби 94 бодови и најави дека и оваа сезона струмичани ќе атакуваат на нова двојна титула и нов излез во Европа

Второто место и припадна на Ивона Николова од ЖФК ,,Тиверија“ паралелно и македонска репрезентативка која доби 80 бодови од жирито, додека третото место на Тинче Недева капитенката на на ОК „Наковски Волеј“ која доби 50 бодови. Недева со младинките беше Шампион а со серниорската екипа го освои третото место минатата сезона.

Нааградите им ги додели градоначалникот на Струмица Костадин Костадинов.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.