Владо Милев избран за спортист на Струмица за 2020, кои се останатите во сениорска конкуренција !?

1772

Одбојкарот на Џио Струмица Владо Милев ја понесе титулата Спротист на Струмица за минатата година. Тој на прогласувањето на најуспешните во струмичкиот спорт за 2020 та, доби најмногу поени од седумчленото жири кои ги бодуваше кандидатите номинирани од самите клубови. Во трката за ова признание беа предложени 14 кандидати а Милев со 82 поени го понесе ова признание. Второтo место и припадна на Сара Велкова од ЖФК Тиверија која доби 68 поени додека третото место му припадна на фудбалерот на Академија Пандев Ѓорги Стоилов кој доби 50 поени

Екипите од каде беа прогласени најдобрите спортисти сениори ги понесоа признанија за најдобри спортски екипи на Струмица за 2020. Џио Струмица  кој доби 79 поени беше прогласена за најуспешна спортска екипа на Струмица. Второто место им припадна на ЖФК Тиверија кој освои 53 додека Академија Пандев третото место со освоени 52 поени

За најдобар тренер во сениорска конкуренција повторно беше прогласен Кире Ричлиев стратегот на Џио Струмица кој од жирито доби 73 поени. Второто место му пирпадна на Југослав Тренчовски кој доби 63 поени додека стратегот на ракометниот суперлигаш Астраион Димитар Пандев го освои третото место со 58 поени.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.