Владата донесе одлука, ќе се исплаќа помош за штетите од временските непогоди во Валандово

1226

Заменик министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, во изјава за медиумите соопшти дека на седницата на вчерашната седница на Владата е донесена одлука за исплата на 26 милиони денари како помош за штети од временските непогоди.

„На вчерашната владина седница е донесена одлука за исплата на 26 милиони денари како помош за штети од временските непогоди, кои во периодот од 23 март до 13 јули ги зафатија општините Росоман, Демир Капија, Демир Хисар, Валандово, Кочани, Свети Николе и Градско“, соопшти Димковски.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.