Видео – Што ќе има на програмата и што ќе понуди ,,Струмица Опен Фест’’ за месец јуни кој ќе биде во знакот на спортот !

1305

Полумаратон, турнир во улична кошарка, велосипедизам, ноќни ридско планински патеки , вежбање во парк  се дел од програмските активности што ќе бидат понудени на програмата на Струмица Опен Фест 2019 кој стартува во недела со полумаратонот Струмица на улица. Месец јуни како што кажаа ќе биде во знакот на спортски активности кои организаторот на СОФ, Здружението „Културен Забавен живот“, ќе ги организира заедно со локалните спортски клубови.

Еве што кажаа на прес конференцијата вклучените на спортските настани од СОФ 2019…..

Видео www.strumicanet.com 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.