Видео – Проектите се реализираат според планираната динамика, вели градоначалникот Јаневски

1568

Градоначалникот Коста Јаневски со своите соработници, денеска, ги посети локациите на кои се одвиваат градежни активности, а со кои се подобруваат условите за живот во населените места и градот. Тој рече дека е задоволен од динамиката со која што се реализираат проектите, а дел од нив се веќе во завршна фаза.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.