Видео од головите со кои пандевци го торпедираа Борец од Велес и се пробија на второто место

375

Академија Пандев забележа убедлва победа против Борец од Велес во рамките на 22 првенствено коло. На стадионот Благој Истатов, струмичани пет пати ја тресеа мрежата на велешани и стасаа до 12 тата победа во шампионатот со која се пробија на втората позиција на табелата

Голвоите ги постигнаа Коста Манев, Оусман Маронг, Пепи Ѓеоргиев, Адис Хаџанович од пенал и Кристијан Велиновски

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.