Видео: Жителите на Колешино ги пречекаа Балканските Шампионки во футсал – ученичките од ООУ ,,Видое Подгорец’’ со нова титула !

5179

Жителите на населеното место Колешино, општина Ново Село ги пречекаа ученичките од ООУ ,, Видое Подгорец’’ кои станаа Балкански шампионки во футсал во Косово. Тие денеска заедно со менторот и тренер, наставникот Спаско Миков стасаа во Колешино откако во Приштина изминатите денови како македонски преставник го освоија златото и беа крунисани како балкански прваци во мал фудбал во женска конкуренција за основни училишта.

Инаку ученичката екипа на ООУ,, Видое Подгорец,, од Колешино иако немаат спортска сала две години по ред се државни прваци во футсал и преставуваат гордост на училиштето но и на жителите од Колешино и општина Ново Село. Според информациите станува збор за тим составен од девојчиња ученички од шесто до девето одделение.

Еве каква беше атмосферата во центарот на Колешино кога голем број жители ги пречекаа Балканските Шампионки…..

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.