Бензините повторно поевтинуваат – Регулаторна го објави новиот ценовник

629

Бензините од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за 1,5 денари за литар, а цената на дизелот и понатаму ќе остане иста.

Oд ноќеска на полноќ максималните цени на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 101,00 (денари/литар)
Бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 103,00 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 100,00 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 98,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 50,044 (денари/килограм).

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.