Бензините и дизелот поевтинуваат, РКЕ ги објави новите цени

355

Бензините и дизелот од вечерва на полноќ ќе се продаваат поевтино за 2, односно за 2,5 денари.

Цената на ЕУРОСУПЕР 95 се намалува за два денари по литар, и ноќеска на полноќ ќе изнесува 93,5 денари. Исто за два денари за намалува и цената на ЕУРОСУПЕР 98, и ќе се продава по 96 денари.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ се намалува за 2,5 денари, и ќе изнесува 93 денари.

За три денари се намалува цената на екстра лесното масло, и според новата цена ќе изнесува 91 денар.

Цената на мазутот останува непромената, и ќе се продава по 53,3 денари.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.