Беласица на чело со Ѓоре Јовановски и шест нови засилувања ги почна подготовките за опстанок во елитата (фото)

2259
Струмичка Беласица денеска ги почна подготовките за пролетниот дел од прволигашкото првенство. Како што и најавија медиумите, струмичките сино бели во походот за опстанок ќе ги предводи новиот стратег Ѓоре Јовановски додека Шефки Арифовски останува во стручниот штаб. На првата прозивка на Јовановски на теренот со вештачка трева во Струмица се јавија сите фудбалери кои останаа во Беласица но и новите засилувања.
,,На првата прозивка и тренинг се појавија и новите играчки аквизиции на Беласица и тоа македонските фудбалери: Оливер Пеев и Бенјамин Демири, како и српските фудбалери: Александар Вулиќ голман, Страхиња Шево стоеше, Давор Аврамовиќ среден ред и Миленко Мијатовиќ напад. Покрај наведените има уште неколку млади фудбалери кои се на проба и евентуален ангажман,, информираа од клубот
Инаку клубот како што пренесоа медиумите го напуштија Серафимовски, Размоски, Да Силва, Паноски и Силјановски. Новиот стратег Ѓоре Јовановски ќе има за цел да обезбеди опстанок за Беласица во елитата, имајки во предвид дека по есенскиот дел  се на последната позиција на прволигашката табела.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.