Беласица е наша гордост и треба да ја чуваме уште илјада години, кажа Пандев на 100 годишнината на клубот

883

Горан Пандев кој беше присутен на одбележувањето на јубилејот 100 години Беласица кажа дека овој клуб е гордост на сите струмичани и мора да се чува и негува и да се најде онаму каде што припаѓа. Тој од Славчо Васков – Пинда доби пригодни признанија за својот долгогодишен придонес за развојот на ФК Беласица и струмичкиот фудбал бидејки Пандев потекнува токму од сино белито табор.

„Чест и задоволство ми е што сум тука. Сите знаат што претставува Беласица за мене, но и за цела Струмица. Беласица е гордост за сите нас и треба да ја чуваме уште илјада години. Посакувам што побрзо да влезе во Прва лига и да обезбеди настап во Европа“, рече Пандев

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.