Беласица го торпедираше велешки Борец и ги освои првите бодови оваа сезона

804

Струмичките синобели забележаа висока и убедлива победа во рамките на второто коло од Втората фудбалска лига на Македонија. На стадионот Благој Истатов славеа со 5:0 над Борец од Велес, откако во првото коло на гостувањето кај Детонит Плачковица претрпеа пораз

Беласица беше далеку подобра на теренот и победата можеше да биде поубедлива против гостинскиот состав кој не успеа да се наметен како рамноправен противник. Борец пораз претрпе и во првото коло дома од Слога.

Ова се први бодови за синобелите од Струмица кои следното коло му гостуваат на Караорман

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.