Ангов прогласи победа во Дојран, Шапов во Богданци, Костадинов во Валандово

1240

Актуелните градоначалници на Дојран, Богданци и Валандово – Анго Ангов , Блаже Шапов и Перо Костадинов прогласија победа во првиот изборен круг на овие локални избори. Тоа се кандидати на СДСМ. Ангов и Шапов своите победи ги објавија на своите официјални ФБ профили а победата ни ја потврди и Костадинов

Ангов изјави дека победил со 300 гласови разлика пред кандидатот на ВМРО ДПМНЕ. Блаже Шапов во изјава кажа дека не ги знае точните резултати но дека издвојувал победа во првиот круг.

Вечерва слави и Перо Костадинов кој ни потврди дека уште во првиот изборен круг ја добил довербата од валандовчани

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.