Александра Јанева објави видеспот за макфестовската ,,Денот што ни носи’’ (видео)

2258

По пауза од скоро две години, синоќа струмичанката Александра Јанева го објави новиот повратнички сингл „Денот што ни носи“.

Песната е заедничко авторско дело на Лазар Цветкоски и Александра Јанева.

„Денот што ни носи“ беше премиерно изведена на 36-тиот Фестивал на забавни мелодии Макфест

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.