Академија Пандев повторно ги изненади најмалите ,,пандевци’’ со Дедо Мраз им додели новогодишни пакетчиња

1334

Прволигашот Академија Пандев ја продолжи традицијата. Во пресрет на празниците повторно ги собра на едно место најмалите ,, пандевци’’ и ги изненади со Дедо Мраз и новогодишни пакетчиња. Станува збор за дечињата кои тренираат и се дел од школата на Академијата а во спортската сала Парк во Струмица имаа можност и да се дружат со фудбалерите од сениорскиот состав кои се на зимски одмор

,,Традиционално како и секоја година, ФК Академија Пандев им подели новогодишни пакетчиња на најмалите членови на фудбалската школа во Струмица. Дедо Мраз им ги подели пакетчињата, а децата имаа шанса и да се дружат и со нивните фудбалски идоли од сениорскиот тим. Со оваа заедничка дружба ја испраќаме 2019та година и со многу позитивна енергија ја пречекуваме новата 2020’’, стои во објавата на ФК Академија Пандев кои на сите им посакаа  среќни и весели празници!

Струмичкиот прволигаш ова година ја запишува како една од најуспешните бидејки ја освои КУП титулата а есенскиот дел го заврши на третото место.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.