Џио Струмица со две пријателски победи против албанскиот Ерзени, три победи за една недела

Одбојкарите на Џио Струмица и во вториот пријателски меч против албанскиот состав Ерзени забележа победа. Во спортската сала Парк струмичани викендов одиграа два тест...

Струмица Жени изненади и славеше на ,,жешкиот,, терен на Наковски волеј

Одбојкарките на Струмица Жени забележаа победа од 3:2 во сетови во првото пролетно коло и тоа на жешкиот терен на Наковски Волеј во спортската...

За да му ,,тргне’’, Љупче Дориев го смени имиџот пред дерби пресметката со тетовска Шкендија

Фудбалерот на ,,Академија Пандев’’ Љупче Дориев кој во втората половина од есенскиот дел не настапуваше за сениорскиот состав заради повреда, за дербито со актулениот...

Пандевци подготвени за тетовска Шкендија во недела а задоволни од ваучерот од Агенцијата за млади и спорт

Фудбалерите на Академија Пандев во недела на стадионот ,,Благој Истатов’’ во Струмица ја пречекуваат тетовска Шкендија, со што го почнуваат пролетниот поход за висок...

Радовиш ги избра најдобрите и најуспешни спортисти, екипи и тренери на општината за 2019 тата

Општина Радовиш ги прогласи најуспешните и најдобрите во спортот за минатата година. На традиционалната манифестација ,,Избор на спортист’’ беа доделени наградите и плакетите за...

Џио со победа на гостувањето кај грчкиот прволигаш Елпис во Солун, пред стартот контролка и со Ерзени од Албанија

Актуелниот носител на двојната круна од минатата сезона, ОК Џио Струмица денеска одигра пријателски меч со грчкиот прволигаш Елпис Ампелокипон во Солун, каде забележа...

Спортските клубови од Југоистокот повторно добија ваучери, АМС објави листа кој, колку добива

Агенцијата за млади и спорт го објави списокот со  ваучерите за спортските клубови за ова 2020 година како можност за добивање средства од фирмите,...

Академија Пандев пред стартот на пролетниот дел од сезоната ангажираше нов напаѓач, Крстовски го отстапи на Работнички

Тимот на Академија Пандев од Струмица донесе уште едно засилување со кое се очекува значително да ја подобри реализацијата во пролетниот дел од првенството....

Дури 14 медали освоија младите струмички кикбоскери на Европскиот Куп во Хрватска (фото)

Младите кикбоскери на Тим Зоран од Струмица на Европскиот КУП ,,Карловац Опен 2020'' во Хрватска освоија дури 14 медали. Речиси сите девет учесници се...

KK Струмица славеше на дербито во Скопје против Феникс со звукот на сирената и го осигури второто место во...

Одличното второ полувреме и присебноста на Абрашев во последната секунда им донесоа победа на кошаркарите на Струмица на тешкото гостување во Скопје во дерби...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Џио Струмица со две пријателски победи против албанскиот Ерзени, три победи...

Одбојкарите на Џио Струмица и во вториот пријателски меч против албанскиот состав Ерзени забележа победа. Во спортската сала Парк струмичани викендов одиграа два тест...