дома тагови OK Џио Струмица

таг: OK Џио Струмица

Младиот Стојан Илиев се сели во Осијек Хрватска каде со новиот тим Мурса ќе се бори за титула

Македонскиот одбојкарски репрезентативец, струмичанецот  Стојан Илиев од Ново Коњарево од општина Ново Село, од скопски Вардар се сели во хрватскиот тим Мурса од Осијек....

ОФМ ја прекина одбојкарската сезона без победници, за излез во Европа ќе важи пласманот до прекинот на првенствата

Извршниот одбор при ОФМ и конечно ја донесе одлуката за прекин на последната натпреварувачката сезона во сите можни категории и конкуренции. Според одлуката ќе...

Финалните мечеви за КУП титулата во одбојка ќе се играат во Струмица во Парк на 30 април

Финалните мечеви од КУПОТ на Македонија во одбојка ќе се одиграт во Струмица во спортската сала ,,Парк'' на 30 ти април дознава ДРНКА.МК ....

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Борбена игра на струмички Астраион кој со Младост Богданци ги поделија...

Струмичките ракометари одиграа нерешено со Младост 1977 од Богданци во рамките на второто коло од Првата лига и ги поделија бодовите. И двата тима во...