дома тагови Џио Струмица

таг: Џио Струмица

Џио Струмица на чекор до осмата титула, во вторник прва шанса да го крене Шампионскиот пехар

Одбојкарите на Џио Струмица поведоа со 2:0 во финалната серија за освојување на Шампионската титула, откако во Тетово успеа да го скроти тимот на...

Џио Струмица останува одбојкарска тврдина, освои нова КУП титула седма за клубот и Струмица

Одбојкарите на Џио Струмица освоија златниодличја и го кренаа КУП пехарот откако во големото финале славеше против Универзитет во Тетово со 3:1 во сетови...

Викендов во Струмица завршница од одбојкарскиот КУП – Џио и Струмица Жени ги добија противниците

Петок сабота и недела во спортската сала Парк во Струмица ќе се одржи завршницата од одбојкарскиот КУП на Македонија во машка и женска конкуренција....

Џио Струмица за Шампионската титула стартува од лидерската позиција без пораз, третпат го надигра Вардар

Последното коло од вториот круг во елитната група во македонскиот машки одбојкарски шампионат не донесе изненадување. Џио Струмица забележа нова победа трета во меѓусебните...

Нова победа на Џио Струмица во шампионатот, во салата Парк надиграна и тетовска Шкендија

Одбојкарите на Џио Струмица кои завчера се вратија од Кипар каде го завршија ЦЕФ Челинџ Купот го одиграа заостанатитот меч од 4 првенствено коло...

Џио Струмица славеше и против Јанта, со три победи од три меча ќе патува во Кипар кај Омонија

Одбојкарите на Џио Струмица ја забележаа и третата победа во првенството во исто толку мечеви од Првата одбојкарска лига. На свој терен во салата...

Џио Струмица со победа го стартуваше новиот Шампионат, убедливи против тетовска Лирија

Одбојкарите на Џио Струмица со победа го стартуваа новото првенство. Во спортската сала Парк согласно протоколите од Владата, без публика, лесно ја надиграа тетовска...

Доаѓањето на Милев во Џио и желбата заедно да играме до нови титули за Струмица, беа пресудни што се...

По една сезона престој во скопски Вардар, Васе Михаилов повторно се враќа во својот матичен клуб Џио Струмица. По Владо Милев и тој потпиша...

Клубовите се согласија со предлогот првенства да завршат и да нема Шампиони – одлуката ќе ја донесе Извршниот одбор

Прекинатото одбојкарско првенство во машка конкуренција нема да се доигра и ќе нема прогласување на Шампион. Со овој предлог на ОФМ се согласија и ...

Џио Струмица за одбрана на двојната титула се засили со српски интернационалец, промоција утре против Пробиштип

Акутелниот одбојкарски Шампион ,,Џио Струмица'' се засили со српскиот интернационалец кој треба да помогне во амбициите на клубот да ја одбрани двојната круна од...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Земјоделците најавија блокада на Струмица, бараат рентабилна откупна цена и стоп...

Производителите на домати во понедeленик ќе ја блокираат Струмица бидејки никој од Владата не ги контактирал да им ги слушне проблемите и да им...