дома тагови Џамбо Агушев

таг: Џамбо Агушев

Џамбо со признание за најпопуларен трубач од Златна Буба Мара, го посвети на луѓето кои му се инспирација за...

Џамбо Агушев и неговиот оркестар повторно добија признание од реномираната манифестација ,,Златна Буба Мара на популарноста“. Станува збор за признание за најпопуларен трубач и...

Џамбо Агушев и пријателите на 26 декември во Струмица најавуваат уникатно музичко патување (видео)

Фонтана, Џамбо Агушев, заедно со Камерниот Оркестар IWCONNECT и спeцијалните гости ќе одржат голем концерт на 26-ти декември од 20 часот во Центарот за...

Друштвото ,,Пирок“ и вредните македонки на забавата во Паерн Швајцарија, собираа донации и подарија љубов ! (фото)

Голем број македонци се собраа на хуманитарната забава што Македонското добротворно друштво ,,Пирок’’ ја организираше во Паерн Швајцарија минатиот викенд за двојниот празник Св....

МДД Пирок повторно организира музичка забава во Швајцарија и ќе собира донации за лекување на пет лица во Македонија...

Членовите на Македонското добротоворно друштво ,,Пирок’’ од Швајцарија на 15 февруари, за двојниот празник ,,Св. Трифун’’ и ,,Св. Валентин’’, организираат голема хуманитарна забава на...

Делегацијата на ЕУ во Македонија избира ,, Европејци на годината’’ – еве за кои можете да гласате !

Струмичанецот Џамбо Агушев, активистите од граѓанската иницијатива ,, Не биди ѓубре’’ која се спроведува и во Југоистокот потао  Дритон Вејсели за улогата на Талат...

,,Алегро’’ и Санде со Џамбо Агушев снимија свадбарска песна, ќе ја промовираат идната недела

Бендот ,,Алегро’’ со Санде Митев,  деновиве влегоа во студио за да ја снимат новата песна насловена ,,Родени сме тука’’.  Станува збор за нов сингл,...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Оглас: Се продава стан во Струмица на улица „Кољо Орцев“...

Се продава стан на улица „Кољо Орцев“ бр 8  во Струмица со имотен лист бр 54714. Станува збор за стан бр 1 со стамбен...