дома тагови ЈПКД Турија

таг: ЈПКД Турија

Општина Василево ќе набавува специјално возило за собирање и транспорт на сметoт од физичките и правни лица

Општина Василево планира да набави специјално возило за собирање и транспорт на сметот од физичките и правните лица за потребите на ЈПКД Турија. Со...

Општина Василево го доби универзалниот ровокопач за одржување патишта и канали а ќе го користат и Босилово и Ново...

Стаса универзалниот ровокопач кој го доби општина Василево преку Проектот за подобрување на општински услуги - МСИП, кој го спроведува Министерството за финансии. Попладнево...

Василево обезбеди стотина метални контејнери за отпад – ќе се постават низ сите села во општината

Општина Василево преку УНДП обезбеди стотина контејнери за отапд и домакински смет кои ќе бидат дистрибуирани по сите населни места во ова општина. Контејнерите...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...