дома тагови Шутова

таг: Шутова

Лавовска борба во Кичево, Џио Струмица по втор пат ја надигра Шутова и се пласира во финалето за нова...

Одбојкарите на Џио Струмица освоија два сета на возвратниот полуфинален меч против Шутова во Кичево и обезбедија КУП финале. Струмичани иако губеа 2:0 во...

Џио Струмица лесно против Вардар – се спрема за Шутова во среда во Парк за КУП титулата !

Одбојкарите на Џио Струмица ја сефтосаа салата Парк со победа. Го совладаа скопски Вардар кој немаше сила за никаква неизвесност во мечот, во кој...

ОФМ го одложи полуфиналниот меч Џио Струмица – Шутова, бара струмичани да предложат нова сала а не Партизан

Првиот полуфинален меч од Купот помеѓу екипите на Џио Струмица и Шутова од Кичево што требаше да се одигра утре (3.04), ОФМ го одложи...

По низата од 14 победи, пораз за Џио Струмица – Шутова славеше и најави борба за титулата !

Актуелниот шампион ,,Џио Струмица’’ го претрпе првиот пораз во првенството. Засилената со  странци ,,Шутова’’ конечно ја прекина серијата победи на струмичани. На свој терен...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...