дома тагови Центар Мултус

таг: Центар Мултус

Се што се објавува на социјалните медиуми не е реалност, Диверзија од Гевгелија со видео како наседнува публиката

Социјалните медиуми не ја преставуваат реалноста каква што е . Во рамките на проектот ,,Медиумска диверзија’’ Центарот Мултус и продукцијата Диверзија на оригинален начин...

Гевгелиски Мултус објави видео ,,Ѓубре експерти’’ за тоа како се спинува одредена вест ! (видео)

Во рамките на проектот ,,Медиумска Диверзија’’,  Центар за едукација култура и активизам ,,Мултус’’ од Гевгелија заедно со партнерот Регионален центар за одржлив развој од...

Во среда премира на филмот ,,Вистината за Бади” на Мултус од Гевгелија – приказна како медиумската кампања прави штета...

Во среда Центарот за едукација, култура и активизам ,,Мултус'' од Гевгелија премиерно ќе го промовира краткиот игран филм ,,Вистината за Бади“ во кој се...

Не наседнувајте на вести со бомбастични наслови тие се за кликови, Мултус од Гевгелија со видео за ,,Сите вистини...

,,Не наседнувајте на вести со бомбастични наслови како што се Шокантно, Скандалозно, бидејки тие се за привлекување кликови и за да заработат пари а...

,,Мултус’’ од Гевгелија со комични и едукативни видеа и филм со средношколци, ќе го буди сомнежот дали веста е...

„Сите вистини на веста“ е насловот на проектот што ќе го спроведува Центарот за едукација, култура и активизам ,,Мултус’’ од Гевгелија со кој ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Борбена игра на струмички Астраион кој со Младост Богданци ги поделија...

Струмичките ракометари одиграа нерешено со Младост 1977 од Богданци во рамките на второто коло од Првата лига и ги поделија бодовите. И двата тима во...