дома тагови центарално градско подрачје

таг: центарално градско подрачје

Центарот на Валандово ќе добие нов модерен и функционален лик, општината ја почна постапката за уредување и реставрација

Општинските власти на Валандово ја отпочнаа постапката за проширување и уредување на централното градско подрачје каде се сконцентрирани речиси сите институциите заради што улицата...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...