дома тагови Хајдук

таг: Хајдук

Јани Атанасов кариерата ја продолжува во Полска, потпиша договор за прволигашот Краковија

Македонскиот репрезентативец Јани Атанасов својата кариера од  хрватски Хајдук ја продолжува во полскиот прволигаш Краковија.  Атанасов кој потекнува од Струмичко Пиперево, денеска потпиша договор...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Контраспин: Причините за блокадите се во Софија, а не во Скопје

Иако може да се дискутира за техниката на водењето на македонската политика во секојдневните односи со Бугарија, причините за новите блокади не се во...