дома тагови турнир

таг: турнир

ФК Брера Струмица планира силен турнир за младите – преговара со екипи од Италија, Србија, Хрватска и Шпанија (видео)

Претседателот на ФК „Брера Струмица“ - Горан Пандев најави дека клубот планира да организира силен меѓународен младински турнир кој ќе се одржи во Струмица....

Во Куклиш стартува силен турнир во мал фудбал – 24 екипи во игра за фондот од 190 илјади денари

Вкупно 24 екипи од струмичкиот регион но и од земајва  ја стартуваат трката за освојување на првите три места на Новогодишно-Божиќниот турнир во мал...

Постхумни благодарници за Гоки, Дени и Иле од ОК Струмица Никоб за придонесот во струмичката одбојка

Деновиве ОК Струмица Никоб организираше силен меѓународен турнир во рамките на настанот ,,75 години одбојка во Струмица’’ на кој учествува четири екипи од земајва,...

Во понеделник стартува турнирот во мал фудбал ,,Струмица 2022” со 24 екипи од цела држава

Под покровителство на градоначалникот на Струмица Костадин Костадинов во понеделник со почеток во 21 часот стартува турнирот во мал фудбал ,,Струмица 2022’’. Иститот ќе...

Децата од ФК ,,Џокер’’ од Фурка – дојранско, меѓу најдобрите на силниот турнир во Будва Црна гора

ФК ,,Џокер’’ од Фурка  постигна одлични резултати на годинашново издание на меѓународниот фудбалски турнир на пријателство ,,Будва 2021’’ во Црна Гора. Македонскиот преставник зеде...

Новиот прволигаш ОК ,,Струмица Жени” во недела во сала Парк организира меѓународен турнир

Новиот женски одбојкарски прволгиаш ,,Струмица Жени'' во недела на 13 октомври во спортската сала Парк организира меѓународен одбојкарски турнир на кој освен тие ќе...

ОК Џио Струмица на 11 и 12 октомври организира силен меѓународен турнир во чест на Горан Панов – близнако

Во организација на ОК ,,Џио Струмица'' на 11 и 12 октомври во спортската сала Парк ќе одржи силен меѓународен  турнир во чест на прерано...

Фото – Заврши турнирот во одбојка на песок во Ново Село, Белмезова со Манева и Попов со Ричлиев победници...

Бубе Белмезова и Кристина Манева се победничките во женска конкуренција на првиот турнир во одбојка на песок што се одржа во Ново Село. Тие...

Екипата на ФФМ најдобра на турнирот во чест на Филип Лазаревски, најефикасен Митков од Академијата на Пандев (фотогалерија)

Екипата на ФФМ го освои вториот меморијален турнир ,,Филип Лазаревски,, што се одржа во Струмица на теренот со вештачка трева а беше во организација...

Струмица домаќин на млади играчи од екс YU кошаркарски центри – стартува турнирот „Кошарка без граници 2019’’

Потенцијалот на поранешните југословенски кошаркарски центри но и сегашни гиганти во наредниве денови ќе бидат гости на КК Струмица кој го организира првиот меѓународен...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Од вечерва поскапуваат горивата на бензинските, РКЕ ги објави новите повисоки...

Од полноќ поскапуваат бензините од 1,5 до 2,5 денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Цената на Еуросупер БС-95 се зголемува за 1,5 денари за...