дома тагови суд

таг: суд

Основното јавно обвинителство во Струмица предложи парични казни од по 500 евра за 25 лица

Заради стореното кривично дело – Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 од Кривичниот законик, Основното јавно обвинителство...

Oбвинителството бара од судот казни и до две илјади евра за 24 струмичани, кои викендов не почитувале полициски час

Струмичкото основно јавно обвинителство бара струмичкиот суд да изрече казни од илајда и две илјади евра за дури 24 струмичани за кои е подигнат...

Обвинителството бара казни за 11 радовишани оти не постапиле по здравствените прописи за време на епидемија

Радовишкото Oсновно Јавно обвинителство од судот бара да бидат казнети вкупно 11 радовишани кои не ја почитувале Одлуката за забрана и посебен режим на...

СДК: Судиите и вработените од гевгелискиот суд донираа парични средства за инфективната клиника

Судиите од Гевгелискиот основен суд и вработените во администрацијата самоиницијативно за денешниот Ден на правосудството собрале пари за да ги донираат на Инфективната клиника во Скопје...

Покренато е обвинение за убиство на струмичанецот Иљашев чие тело беше најдено во брана ,,Турија”

Основното јавно обвинителство во Струмица подигна обвиние за извршено убиство против педесет и четиригодишниот М.В. од село Добрејци објави МИА. Него обвинителството го товари...

Почна па се одложи судењето за хеликоптерската несреќа кај Струмица – ЈП МРД и тогашни раководни лица ќе одговараат...

Заради отсуство на правниот застапник и одбраната на ЈП Македонска радиодифузија, судскиот процес за хеликоптерската несреќа од пред 5 години кај Струмица во која...

Во пожарот нема уништени списи и доказен матријал од судски предмети, тие не се чуваат во гаража, информираа од...

Во опожарената гаража не се чувани списи и доказен материјал од архивирани предмети, ниту пак списи и доказен материјал од тековни предмети. Вака информираат...

Изгоре новото судско возило и одземени предмети со правосилни пресуди во пожарот во лимените гаражи на струмичкиот суд (фото)

Попладнево  избувна пожар во лимените гаражи на струмичкиот суд . Најмалку две возила се опожарени од кои едното во гаражата која целосно изгоре. Станува...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Јанев: Асфалтирани две улици во населеното место Пиперево, за кои приоритет...

Асфалтирани две улици во населеното место Пиперево, за кои приоритет дадоа самите граѓани. Изведувач на активностите е градежната компанија Пешо Инжинеринг. Наредни населени места каде...