дома тагови струмички суд

таг: струмички суд

Струмичкото обвинителство бара судот да казни 69 лица со по две и три илјади евра оти не почитувале самоизолација...

Струмичкото основното јавно обвинителство до надлежниот суд во Струмица поднесе предлози за издавање казнени налози за дури 69 лица кои во изминатиот период  непостапувале...

За хеликоптерската несреќа кај Струмица обвинети правно и две физички лица – судењето почнува во септември

Против едно правно и две физички лица има покренато обвинителен акт за хеликоптерската несреќа што се случи кај Индустриската зона Север кај Струмица во...

Се истражува кој е одговорен за смртта на новороденчето во струмичко Баница фрлено во јама

Јавното обвинителството од Струмица истражува како се случила смртта кај новороденчето во струмичко Баница, откако неговата мајка 19 годишна девојка во неделата била примена...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Струмица стапуваат на сила мерките за надминат праг на аерозагадување...

Во Струмица стапуваат на сила мерките за справување со загадувањето на амбиенталниот воздух бидејки два дена мерните станици покажуваат високи концентрации ПМ 10 честички...