дома тагови Струмица на улица

таг: Струмица на улица

Тосев и Кираџиева најбрзи на полумаратонот Струмица на улица, прогласени најдобрите и на 5 и 10 км (ФОТО)

Жан Тосев од АК ,,Струмица'' и Биљана Кираџиева од АК ,,Кираџиев тренинг систем’’ од Скопје се победници на полумаратонот ,,Струмица на улица’’. Тосев делницата...

Учесниците на ,,Струмица на улица” љубовта кон трчањето ја пренесуваа на најмладите, Петар од Бугарија трчаше со синот во...

Заврши полумаратонот ,,Струмица на улица''. Едни трчаа за да бидат меѓу најдобрите други пак рекреативно за да си докажат дека можат да се носат...

Кои се победници на полумаратонот ,,Струмица на улица’’ на кој трчaа над 400 учесника, дел и за Томе Јанев

Вкупно 427 натпреварувачи зедоа учество на вториот полумаратон ,,Струмица на улица’’ на кој натпреварувачите трчaа на 5, 10 и 21 километар. Ова е двојно...

Повеќе од 400 учесника на полумаратонот ,,Струмица на улица’’ – еве кои улици ќе бидат времено затворени за сообраќај

Недела (9.06)  во 19 часот во Струмица ќе стартува второто издание на полумаратонот ,,Струмица на улица’’ со што и официјално ќе сзапочне осмиот по...

Кој се ќе трча и зошто ќе бидат дел од полумаратонот ,,Струмица на улица’’ на кој може секој...

Расте бројот на кандидатите кои ќе трчат на полумаратонот ,,Струмица на улица’’- СОФ 2019 кој ќе се одржи на 9 јуни  со почеток во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Богданци во Католичката црква ќе бидат изложени моштите на Свети...

По десет години моштите на Свети Кирил повторно ќе бидат изложени во црквата „Свети Кирил и Методиј“ во Богданци, а верниците ќе имаат можност...