дома тагови Струмица Жени

таг: Струмица Жени

Струмица Жени го доби првото локално одбојкарско дерби против Виктори Волеј, Македонија Макс славеше против Ускана

Стартуваше македонскиот одбојкарски шампионат во женска конкуренција во кој Струмица партиципира со четири екипи. Ждрепката посака уште во првото коло да се сретнат два...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...