дома тагови СРЦ Пандев

таг: СРЦ Пандев

Беласица дојде до победа, славеше против Академија Пандев на СРЦ ,,Пандев” во Струмица ( видео од головите)

Беласица кончено дојде до првата првенствена победа и тоа против градскиот ривал Академија Пандев. Во рамките на 11 тото првенствено коло, во првото градско...

Пандевци го донесоа првото летно засилување а закажаа и четири пријателски меча за новата сезона

Академија Пандев објави дека го реализираше првото летно засилување. Станува збор за Никола Серафимов, македонскиот младински репрезентативец кој доаѓа од чешкиот клуб Јихлава Височина, а...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

ФЕИТ отвори ФабЛаб– нов простор каде студентите ќе работат на реални...

Стартува со работа лабораторијата за производство „ФЕИТ ФабЛаб“ при Факултетот за електротехника и информациски технологии (ФЕИТ).Новиот простор што треба да им овозможи на студентите...