дома тагови спортска сала

таг: спортска сала

Илиев: Изградивме модерна и современа спортска сала наменета за учениците но и за развој на спортот во Конче (видео)

Градоначалникот на Општина Конче Благој Илиев со видео објавено на неговата ФБ страна ја промовираше првата спортска сала на територијата на ова општина, која...

Учениците и жителите од Нова Маала добија спортски објект, општина Василево руинираниот Дом на култура го направи спортска сала

Општина Василево деновиве заврши со реконструкцијата и адаптацијата  на Домот на културата  во Нова Маала во спортска сала. Постојниот,  руиниран објект на поранешниот   Дом...

Во Конче се гради првата спортска сала, вложуваме во развојот на младите и нивното образование, вели градоначалникот Илиев

Изградбата на спортската сала во Конче која стартуваше летово тече според предвидената динамика информираат од општина, од каде истакнуваат дека изведувачот ,,Гранит’’ ги реализира...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Опасни вируси претставени како подметнати отрови од фармацевтските компании

Коронавирусот не е отров, како што се тврди во постот. СЗО соопшти дека новиот коронавирус е идентификуван од кинеските власти на 7 јануари 2020...