дома тагови специјалитети

таг: специјалитети

Дојран се памети по убавините, специјалитетите но и по гостопримството, Дојранска вечер на саемот во Белград (ФОТО)

Во рамките на 43 тото издание на Меѓународниот саем за туризам во Белград соседна Србија, свој штанд има и општина Дојран каде ги промовира...

Празијада во Градашорци – Се дегустираа специјалитети од праз и се донираа средства за хумани цели

Општина Василево ја организираше 12 тата манифестација ,,Ден на празот’’ во населеното место Градашорци каде беа презенитрани над 100 тина специјалитети од праз приготвени...

Викендов во Дојран на специјалитети од дојранска риба, македонско вино и музика – почнува фестивалот ,,Риба и вино’’

Се е подготвено да стартува второто издание на ,,Фестивалот на рибата и виното““ во Дојран. Тридневен фестивал во кој посетителите во ноќните часови на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Оглас: Се продава стан во Струмица на улица „Кољо Орцев“...

Се продава стан на улица „Кољо Орцев“ бр 8  во Струмица со имотен лист бр 54714. Станува збор за стан бр 1 со стамбен...