дома тагови СОУУД Димитар влахов

таг: СОУУД Димитар влахов

Струмичанецот Ангел Спасов со нов сингл ,,Сам продолжувам”, кој има интересен текст и спот (видео)

Младиот средношколец од Струмица Ангел Спасов кој учи во СОУ ,,Димитар Влахов'' деновиве на социјалните мрежи го промовираше својот нов сингл со видео запис...

Младите од Струмица преку Центарот ,,Новус“ реализираа волонтерски кампањи во интерес на заедницата

Имајки во предвид дека постои мал интерес за волонтирање, Центар за истражување и анализи НОВУС од Струмица во рамки на проектот „Волонтерство – надеж...

Немаше квалификационо тестирање за медицинска сестра во Струмица – родителите не ги пуштија децата

Родителите не ги пуштија децата да влезат во училиштето Димитар Влахов во Струмица на квалификационо тестирање за образовниот профил медицинска сестра од здраствената струка....

Фото – Школото Димитар Влахов од Струмица севкупен победник на Државниот натпревар за ученици од земјоделска струка

Учениците од земјоделската струка при СОУУД ,, Димитар Влахов’’ од Струмица се севкупни победици на 49 тиот Државен натпревар за ученици од училишта со...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...