дома тагови сместувачки капацитети

таг: сместувачки капацитети

Дојран станува најинтересна дестинација за инвестирање – општината продаде три парцели за 260 илјади евра

Општина Дојран реализираше продажба на три градежни парцели во населбата Карач наменети времено сместување за фантастични 260 илјади евра. Ова укажува дека расте интересот...

Ваучерите го наполнија Дојран, се прават резервации и за септември а за гостите се отворат и нови плажи (фото)

Околу 80 одсто од сместувачките капацитети во Дојран се веќе исполнети од страна на корисниците на ваучерите ,,Дома си е дома’’ што ги дава...

Дојран е безбедна туристичка дестинација, издавачите на соби да се регистрираат за ваучерите, апелираа Ангов и Јаневски

Првиот човек на општина Дојран заедно со директорот на Агенцијата за развој и поддршка на туризмот Љупчо Јаневски, одржаа средба сопствениците на сместувачките капацитети...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

ОК Струмица со победа тргна кон 11 тиот Шампионски трофеј –...

Одбојкарите на Струмица со 3:1 во сетови го совладоа тимот на Штип УГД и поведоа во финалната серија за освојување на шампионската титула. Недостасуваат...