дома тагови Сашко Митев

таг: Сашко Митев

Струмичанецот Сашко Митев го објави спотот за песната „Чедо најмило“ во кој се појавува со ќеркичката Лина (видео)

Овие денови излезе новиот видео спот на пеачот и инструменталист Сашко Митев роден струмичанец а вработен во НУ Ансамбл Танец во Скопје. Станува збор...

Љубовта кон своите женски чеда преточена во песна, струмичанецот Сашко Митев ја објави ,,Чедо најмило” (видео)

Фолк пејачот и инструменталист во националниот ансамбл Танец- струмичанецот Сашко Митев деновиве на социјалните мрежи го објави нов сингл посветен на љубовта кон ќерките....

Сашко Митев со нова песна – пее за ергенскиот живот, убавите моми и спомените од младоста во Струмица (видео)

Струмичанецот Сашко Митев пред извесен период ја промовираше новата песна со видео запис насловена како ,,Ергенски живот’’ зад која стои како комплетен автор. Станува...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Кривична за градоначалник, осомничен дека вршел исплати за еднократна помош во...

СВР Струмица до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...