дома тагови Сашко Митев

таг: Сашко Митев

Љубовта кон своите женски чеда преточена во песна, струмичанецот Сашко Митев ја објави ,,Чедо најмило” (видео)

Фолк пејачот и инструменталист во националниот ансамбл Танец- струмичанецот Сашко Митев деновиве на социјалните мрежи го објави нов сингл посветен на љубовта кон ќерките....

Сашко Митев со нова песна – пее за ергенскиот живот, убавите моми и спомените од младоста во Струмица (видео)

Струмичанецот Сашко Митев пред извесен период ја промовираше новата песна со видео запис насловена како ,,Ергенски живот’’ зад која стои како комплетен автор. Станува...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Објавена програмата за „Струмичкиот карневал 2023“ кој ќе се одржи од...

Организациониот одбор на струмичкиот карневал, ја објави Програмaта за годинашново издание. Карневалските денови почнуваат на 22 февруари кога клучот на градот од страна на...