дома тагови самоизолација

таг: самоизолација

Струмичкото обвинителство бара судот да казни 69 лица со по две и три илјади евра оти не почитувале самоизолација...

Струмичкото основното јавно обвинителство до надлежниот суд во Струмица поднесе предлози за издавање казнени налози за дури 69 лица кои во изминатиот период  непостапувале...

Две лица од Струмица не ја почитувале мерката самоизолација ќе има пријави, кажа министерот Чулев

На територија на Секторот за внатрешни работи Струмица има две пријави за непочитување на мерката за самоизолација а исто така и на територија на...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тројца повредени во сообраќајка на патот Валандово – Струмица, во возилото...

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека на регионалниот пат Валандово – Струмица се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди а8“ со...