дома тагови сала Парк

таг: сала Парк

Џио Струмица есенски Шампион – во големото дерби го надигра Универзитет Тетово со 3:0

Одбојкарите на Џио Струмица со одлична игра го надигра  Универзитет Тетово со 3:0 во сетови и остана на лидерското место на прволигашката табела но...

Нова победа на Џио Струмица во шампионатот, во салата Парк надиграна и тетовска Шкендија

Одбојкарите на Џио Струмица кои завчера се вратија од Кипар каде го завршија ЦЕФ Челинџ Купот го одиграа заостанатитот меч од 4 првенствено коло...

Астраион како најдобар од Прва лига оди во елитатa, од следната сезона носи суперлигашки ракомет во Струмица

Струмички ,,Астраион’’ по две години натпреварување во Првата ракометна лига, од следната сезона се сели во најелитното ракометно друштво во Македонија што значи од...

Струмица Жени по втор пат со победничко оро против Виктори а Наковски успеа да слави во Скопје против...

Одбојкарките на Струмица жени, дебитантот во прволигашкото натпреварување повторно забележаа победа против градскиот ривал Виктори Волеј. Во спортската сала Парк во Струмица, девојките на...

Џио и Вардар со сите присутни во Парк, му оддадоа почит на Дени Стојчев, екс одбојкарот на Џио и...

Дербито од седмото коло од Првата одбојкарска лига помеѓу Џио Струмица и Вардар помина во сенка поради ненадејната смрт на Дени Стојчев. Одбојкарите на двата...

Струмички Астраион убедлив против Ринија, сите играчи постигнаа голови за роденденот на Перовановиќ кој одбрани 4 пенали

Струмички Астраион забележаа нова победа во Групата 1 од Првата ракометна лига и понатаму го држи лидерското место во групата иако има натпревар помалку....

Џио утре против Вардар во сала Парк за прво место и потврди дека Струмица е одбојкарски бастион

Одбојкарите на Џио Струмица во понеделник (9.12) ќе го одигра дерби натпреварот со скопски Вардар за лидерската позиција во Шампионатот. Натпреварот ќе започне во...

Струмица Жени направи сензација, славеше против фаворитот Работнички како роденденски подарок за Иванова (фото)

Струмица Жени направи вистинско изненадување во седмото првенствено коло од Првата женска одбојкарска лига. На свој терен славеше против фаворизираниот Работнички Скопје кој досега...

Струмица Жени го доби првото локално одбојкарско дерби против Виктори Волеј, Македонија Макс славеше против Ускана

Стартуваше македонскиот одбојкарски шампионат во женска конкуренција во кој Струмица партиципира со четири екипи. Ждрепката посака уште во првото коло да се сретнат два...

Новиот прволигаш ОК ,,Струмица Жени” во недела во сала Парк организира меѓународен турнир

Новиот женски одбојкарски прволгиаш ,,Струмица Жени'' во недела на 13 октомври во спортската сала Парк организира меѓународен одбојкарски турнир на кој освен тие ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Одбојкарки од Струмица ќе ги бранат боите на Македонија на турнир...

Три девојчиња од Струмица се дел од македонската одбојкарска селекција до 16 години (генерација 2006 и помлади) која од утре до сабота ќе учествува...